Zálohové faktury

Zálohové faktury

Fakturax Vám umožňuje vytvářet zálohovou fakturu, tzv. proformu. I když není daňovým ani účetním dokladem a nevztahuje se na ni žádný předpis, je vhodné, aby zálohová faktura vypadala profesionálně.

Jak FaktuRax šetří Váš čas při tvorbě zálohových faktur? Do šablony zálohové faktury se zákazník a název položky (včetně ceny a množství) automaticky přepisují z adresáře a skladu. Stejně tak i Vaše peněžní (bankovní) spojení. Systém umožňuje tvorbu pravidelných zálohových faktur. Na vystavení tohoto dokladu Vás upozorní e-mailem. Budete-li chtít zákazníkovi fakturu elektronicky zaslat, můžete tak učinit v náhledu této proformy. V případě osobního předání ve formátu pdf vytisknout. Po jejím zaplacení je možné vytvořit fakturu ostrou, přičemž se faktury propojí odkazem. Ceny je možné zadávat jak s DPH, tak bez DPH.

V systému máte jednoduchý přehled nad stavem Vašich zálohových faktur. Stavy, kterých mohou zálohové faktury nabývat jsou: vystavená, zaplacená, částečně zaplacená, stornovaná a po splatnosti. Na poslední zmíněný stav Vás může FaktuRax prostřednictvím e-mailu upozornit a to ten den po splatnosti, který si sami určíte. Budete-li chtít poslat upomínku zákazníkovi, můžete tak učinit v náhledu dané zálohové faktury.

FaktuRax poskytuje možnost různého číslování zálohových faktur dle Vašeho přání. Číslování je odlišné od číselné řady klasických faktur. Více o zálohových fakturách se dočtete v článku „Jak správně vystavit zálohovou fakturu“